کامل ساختمان مناطق محروم تخریب ساختمان

کامل: ساختمان مناطق محروم تخریب ساختمان چهارمصدوم اعطای تسهیلات مناطق محروم مقاوم سازی

گت بلاگز اخبار بین الملل اسم رمز تازه مخالفان علی لاریجانی

چهره فراجناحی علی لاریجانی در کنار موضع‌گیری‌های منطبق بر قانون او نسبت به موضوعاتی همچون برجام و سپنتا نیکنام در بازه‌های زمانی متفاوت به دستاویزی جهت مخالفان

اسم رمز تازه مخالفان علی لاریجانی

اسم رمز تازه مخالفان علی لاریجانی

عبارات مهم : تبدیل

چهره فراجناحی علی لاریجانی در کنار موضع گیری های منطبق بر قانون او نسبت به موضوعاتی همچون برجام و سپنتا نیکنام در بازه های زمانی متفاوت به دستاویزی جهت مخالفان او تبدیل شده است هست.

به گزارش نامه نیوز ؛ «حرکت در خط اعتدال» همان استراتژی برگزیده «فیلسوف سیاستمدار» است که مدت هاست تندروهای اصولگرا را رودروی او قرار داده هست. صحبت از علی لاریجانی و قدم های اعتدالی اش در عرصه سیاست هست. از برجام گرفته تا عنوان داغ این روزها یعنی سپنتا نیکنام؛ اتفا ق هایی که به میدانی جهت عرض اندام او و منش اعتدالی اش و در برابر مسئله تراشی مخالفانش بدل شده است اند.

اسم رمز تازه مخالفان علی لاریجانی

رسیدن به این منش اعتدالی و فراجناحی جهت مردی با چنین پیشنیه اصولگرایی چندان سهل نبوده هست. او از همان روزهایی که بر خلاف بعضی اصولگرایان دوستدار احمدی نژاد در برابر مدیر دولت نهم و دهم ایستاد، می دانست که جهت حرکت در خط اعتدال باید منتظر نهیب تندروها باشد و این روزها گویی بهانه تازه به دست مخالفانش افتاده تا باز هم آقای دیپلمات سال های دور را درگیر حاشیه ها کنند.

اسم رمز تازه مخالفان لاریجانی

چهره فراجناحی علی لاریجانی در کنار موضع‌گیری‌های منطبق بر قانون او نسبت به موضوعاتی همچون برجام و سپنتا نیکنام در بازه‌های زمانی متفاوت به دستاویزی جهت مخالفان

مدت هاست که «انتخابات مجلس» جهت مخالفان او به اسم رمزی مبدل شده است هست. هنگامی که صحبتی از مجلس و حضور لاریجانی به میان بیاید، آن وقت باید منتظر ماند و دید که مخالفان او که همان تندروهای زخم دیده اصولگرایی هستند، به چه حربه ای جهت ضربه زدن به او متوسل خواهند شد.

بازی سریعتر از موعد مخالفان مدیر مجلس

این روزها هم هر چند با انتخابات ۹۸ فاصله بسیاری داریم ولی مخالفان لاریجانی خیلی سریعتر از آن چه باید، بازی را شروع کرده اند. اختلاف نظر پیش آمده بر سر سپنتا نیکنام میان علی لاریجانی و بعضی از علمای قم موجب شده است است تا اختلاف های قدیمی سر باز کنند و حتی بعضی تلاش کنند تا از این آب گل آلود «ماهی سیاسی» خود را به دست آوردند. جهت مخالفان فرقی نمی کند که در مسیر اتفاقات شورای شهر یزد، حتی اشخاص اصولگرا آشنا شده است ای همچون ضرغامی و سلیمی نمین هم با لاریجانی هم عقیده هستند. آنها نشانه دیگری را دنبال می کنند.

اسم رمز تازه مخالفان علی لاریجانی

در واقع قم به محفلی جهت عرض اندام مخالفان این مدیر مجلس اعتدالی تبدیل شده است هست؛ همان هایی که روزگاری جهت نشان دادن مخالفت ارزش با مدیر مجلس صحبت او را در قم با حمله و پرتاب مهر به درگیری کشاندند، این روزها در زمین جدیدی جهت مسئله تراشی بازی می کنند.

آنها خوب یاد گرفته اند که نباید «رو» بازی کرد. می خواهند با ملتهب کردن فضا، شایعه سازی و استفاده از اختلاف نظر بین مدیر مجلس با علماء، قدرت مانور لاریجانی را محدود کرده، تا شاید این گونه انتقام خود را از او بگیرند.

چهره فراجناحی علی لاریجانی در کنار موضع‌گیری‌های منطبق بر قانون او نسبت به موضوعاتی همچون برجام و سپنتا نیکنام در بازه‌های زمانی متفاوت به دستاویزی جهت مخالفان

چنانچه این روزها نداهایی از قم به گوش می رسد که تلاش دارند، لاریجانی را جهت سال ۹۸ کاندیدایی خارج از استان محبوبش یعنی قم معرفی کنند و او را از حالا در شهرهایی همچون لاریجان و پایتخت کشور عزیزمان ایران جای دهند ولی تجربه نشان داده است که در مصاف تندروها و لاریجانی اعتدالی، این مدیر مجلس است که توانسته با هوش سیاسی اش برگ برنده را به نام خود ثبت کند.

اعتدال در اصولگرایی لاریجانی را مستقل کرد

اسم رمز تازه مخالفان علی لاریجانی

این نخستین بار نیست که مخالفان مدیر مجلس به خاطر تبدیل شدن او به صورت ای فراجناحی و اعتدالی، رو در روی او قرار گرفته اند.

رو در رو شدن لاریجانی و مخالفانش در قم، در همان روزهای مجلس دهم به نقطه جوش خود رسید. شورای ائتلاف اصولگرایان در اعلام فهرست مورد حمایت خود در استان ها، نام علی لاریجانی را به عنوان کاندیدای مورد حمایت خود در قم قرار نداد تا لاریجانی هم در برابر این پشت کردن اصولگراها، به تنهایی و مستقل وارد کارزار انتخابات شود.

انتخابات مجلس دهم تمام شد و لاریجانی هر چند به علت فضاسازی منتقدان تندرویش در قم، از کسب مقام اول جا ماند ولی با وجود دوم شدن در قم، مانند مجلس هشتم و نهم همچنان نقش اول را در مجلس بر عهده گرفت.

تکرار اعتدال از زبان لاریجانی

لاریجانی مدت هاست ردای اعتدالی را بر تن کرده هست. نمود بیرونی اش هم در این کلام او نهفته بود که «هیچ معنا ندارد که اگر کسی در یکی از طایفه ها باشد به بعضی مواردی که دیگران مطرح می کنند، علاقمند نباشد.» او از طایفه اصلاح طلبان نبود ولی خود را چندان هم بی علاقه به مباحث مطرح شده است از سوی مردان چپ نشین سیاست نشان نداد.

اوج علاقه این مرد طایفه راست سیاست کشور عزیزمان ایران به مباحث اصلاح طلبان در انتخابات ۹۶ و حمایت جسته و گریخته او از حسن روحانی نمایان شد و حتی زمانی که ستاد اصولگرایان معتدل حامی روحانی متشکل از اشخاص نزدیک به لاریجانی پای به عرصه گذاشتند، دیگر جایی جهت ابهام باقی نماند و تمام شواهد نشان از حمایت لاریجانی از روحانی حکایت داشت.

در واقع صورت فراجناحی لاریجانی در کنار موضع گیری های منطبق بر قانون او نسبت به موضوعاتی همچون برجام و سپنتا نیکنام در بازه های زمانی متفاوت به دستاویزی جهت مخالفان او تبدیل شده است است ولی با وجود این مخالفت ها که گویا قرار است با اسم رمز «انتخابات ۹۸» وارد فاز جدیدی شوند، تجربه نشان داده است که امکان دست کشیدن قم از صورت سیاسی آشنا شده است اش، بسیار اندک است.»

واژه های کلیدی: تبدیل | انتخابات | لاریجانی | علی لاریجانی | انتخابات مجلس | انتخابات مجلس دهم | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog