کامل ساختمان مناطق محروم تخریب ساختمان

کامل: ساختمان مناطق محروم تخریب ساختمان چهارمصدوم اعطای تسهیلات مناطق محروم مقاوم سازی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی ترامپ به دنبال زخمی کردن توافق هسته‌ای است / پولتیکو

نشریه پولتیکو در گزارشی نوشت تیم امنیت ملی آمریکا جهت ضربه زدن به توافق هسته‌ای کشور عزیزمان ایران بدون لغو مستقیم آن طرحی در سر دارد.

ترامپ به دنبال زخمی کردن توافق هسته‌ای است / پولتیکو

پولتیکو: ترامپ به دنبال زخمی کردن توافق هسته ای است

عبارات مهم : امنیت

نشریه پولتیکو در گزارشی نوشت تیم امنیت ملی آمریکا جهت ضربه زدن به توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران بدون لغو مستقیم آن طرحی در سر دارد.

پایگاه اینترنتی نشریه پولتیکو در گزارشی نوشت: تیم امنیت ملی «دونالد ترامپ»، مدیر جمهور آمریکا، به اتفاق آرا از او خواسته اند پایبندی کشور عزیزمان ایران را به توافق هسته ای تایید نکند؛ ولی در عین حال فشاری به کنگره وارد نیاورد تا تحریم ها را علیه این کشور بازگرداند؛ لیکن بازگشت تحریم ها به معنای لغو برجام خواهد بود و مقامات امنیت ملی آمریکا مایل به انجام آن نیستند.

به موجب استراتژی جدیدی که از سوی «مک مستر»، مشاور امنیت ملی آمریکا، مطرح شده است هست، تیم ترامپ Trump به دنبال همکاری و همکاری با نمایندگان کنگره و متحدان اروپایی است تا فشارهای جدیدی علیه کشور عزیزمان ایران اعمال کند. ولی این استراتژی تاکید می کند در شرایط کنونی توافق هسته ای دست نخورده باقی بماند.

چندین منبع آگاه در داخل و یا خارج از کابینه ترامپ اعلام کردند استراتژی تازه تا ۱۵ اکتبر که وقت تایید مجدد پایبندی کشور عزیزمان ایران به توافق هسته ای هست، به اجرا گذاشته می شود.

پولیتیکو در ادامه این مقاله آورده است ترامپ در دوران نامزدی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران با عنوان «یک فاجعه» و «بدترین توافق تاریخ آمریکا» یاد کرده بود. ولی استراتژی تازه به یکی از مهمترین تصمیمات سیاست خارجی دوران ریاست جمهوری وی تبدیل می شود.

این استراتژی به ترامپ اجازه می دهد مخالفت خود را با توافق هسته ای اعلام کند و همچنین دور جدیدی از اعمال فشار را نیز بر حکومت کشور عزیزمان ایران اعمال خواهد کرد، بدون آنکه توافق سال ۲۰۱۵ را نقض کند و یا انتقادهای جامعه جهانی را متوجه خود کرده باشد.

البته مقامات کابینه ترامپ اعلام کردند استراتژی ذکر شده است هنوز نهایی نشده و ممکن است تا پیش از اینکه مدیر جمهور تصمیم خود را راجع به برجام علنی بیان کند، دستخوش تغییراتی شود.

این در حالی است که «جیمز متیس»، وزیر دفاع آمریکا، سه شنبه اعلام کرد، به عقیده وی برجام تامین کننده منافع آمریکا است و ترامپ باید آن را حفظ کند. «جو دانفورد»، مدیر ستاد یکسان ارتش آمریکا، نیز نظر مشابهی داشته و اظهار کرد: توافق هسته ای، توسعه توانایی هسته ای کشور عزیزمان ایران را به تاخیر انداخته است.

پولیتیکو در در انتهای این مطلب نوشت: پایتخت کشور عزیزمان ایران پیش از این هشدار داده بود اگر آمریکا تحریم های اقتصادی را از سر بگیرد، این کشور نیز فعالیت های هسته ای خود را بار دیگر شروع می کند. مقامات آمریکایی قصد دارند جهت دوری از فعالیت مجدد کشور عزیزمان ایران در حوزه هسته ای، توافق را حفظ کرده؛ ولی فشار بیشتری بر این کشور وارد کنند.برای ورود به کانال خبر رسان تلگرام ما کلیک کنید.

ترامپ به دنبال زخمی کردن توافق هسته‌ای است / پولتیکو

واژه های کلیدی: امنیت | ایران | توافق | آمریکا | استراتژی | ارتش آمریکا | دونالد ترامپ | کابینه ترامپ | مقامات آمریکا | وزیر دفاع آمریکا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog