کامل ساختمان مناطق محروم تخریب ساختمان

کامل: ساختمان مناطق محروم تخریب ساختمان چهارمصدوم اعطای تسهیلات مناطق محروم مقاوم سازی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی تشکیل کمیته حصر در فراکسیون امید

نماینده اصلاح‌طلب مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس با اشاره به روند حمایت اصلاح‌طلبان از حسن روحانی در دو دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، از جلسات حسن روحانی

تشکیل کمیته حصر در فراکسیون امید

تشکیل کمیته حصر در فراکسیون امید

عبارات مهم : سیاسی

نماینده اصلاح طلب مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس با اشاره به روند حمایت اصلاح طلبان از حسن روحانی در دو دوره انتخابات ریاست جمهوری، از جلسات حسن روحانی با سیدمحمد خاتمی و سایر اشخاص اصلاح طلب جهت مشورت راجع به کابینه دوازدهم خبر داد.

به گزارش ایسنا ؛غلامرضا حیدری به تشریح عملکرد فراکسیون امید مجلس در بیش از یک سال گذشته، عملکرد اقتصادی دولت یازدهم و انتظارات از دولت دوازدهم و تشکیل کمیته حصر در فراکسیون امید پرداخت.

تشکیل کمیته حصر در فراکسیون امید

وی با اشاره به زمینه فعالیت سیاسی جریانات متفاوت در ادوار متفاوت سیاسی، اظهار داشت: قبل از انقلاب فضای فعالیت های سیاسی فضای تخریبی بود و متاسفانه این شرایط در دوران بعد از انقلاب هم ادامه پیدا کرد که خسارت های زیادی را جهت کشور به دنبال دارد. من در آخرین نطقم در اردیبهشت سال ۷۱ در مجلس سوم گفتم که اگر تخریب صورت ها و شخصیت ها بدعت شود مثل شتری است که در منزل هر کسی می خوابد و اکنون به وضوح این را می بینیم.

اهم بیانات حیدری به شرح زیر است:

نماینده اصلاح‌طلب مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس با اشاره به روند حمایت اصلاح‌طلبان از حسن روحانی در دو دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، از جلسات حسن روحانی

* آقای روحانی راجع به چینش کابینه دوازدهم با آقای خاتمی جلساتی داشته و ایشان و بعضی دیگر از اشخاص اصلاح طلب را طرف مشورت خود جهت گزینش کابینه دوازدهم قرار داده است.

*{درباره بعضی گمانه زنی ها در خصوص وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم}: در مورد وزارت ارتباطات شنیده هایی مطرح است که باید دید چقدر صحت دارد و ما امیدواریم این مواردی که راجع به گزینه پیشنهادی وزارت ارتباطات گفته می شود صحت نداشته باشد.

*{با اشاره به بعضی مخالت ها با رحمانی فضلی}: زیاد پرسشها آنها مربوط به استانداران و فرمانداران است که این انتقادها در جای خود قابل توجه است البته بعضی انتقادات هم راجع به زن مینوخالقی به ایشان وارد بود که ایشان توضیحی داد و گفت که در حد خود تلاشش را کرده و مابقی از اختیارش خارج بوده است.

تشکیل کمیته حصر در فراکسیون امید

*ظریف، زنگنه، قاضی زاده هاشمی و حجتی امکان رای آوری بالایی در مجلس دارند.ممکن است نسبت به عملکرد بعضی وزرا مخالفت وجود داشته باشد ولی در آخر رای موافق داده شود. به هر حال مورد نیاز است که انتقادها و ضعف ها گفته شود. این مخالفت با عناد و لجاجت تفاوت می کند.

* انتقادهایی به عملکرد ربیعی در وزارت کار نیز وجود دارد، در فراکسیون امید نظرسنجی هایی راجع به وزرای فعلی صورت گرفته که بعضی ارزیابی خوبی داشتند و بعضی دیگر در صورت معرفی مجدد امکان رای آوری کمتری خواهند داشت.

نماینده اصلاح‌طلب مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس با اشاره به روند حمایت اصلاح‌طلبان از حسن روحانی در دو دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، از جلسات حسن روحانی

*انتخابات با احزاب عجین است و احزاب هنگامی که به میدان مسابقه می آیند هر حزبی درون خود غربالگری انجام می دهد و مردم با حزب شعار و برنامه های آن طرف هستند. در نهایت این احزاب هستند که باید به مردم پاسخگو باشند ولی در کشور ما احزاب خیلی در انتخابات میدان دار نیستند. در دو دوره انتخابات گذشته آقای خاتمی بسیار نقش تعیین کننده ای داشت، هم در سازماندهی نیروها و هم خبر ایشان به جامعه ای که مورد اقبال قرار گرفت. خود بزرگان اصولگرا هم به نقش تعیین کننده آقای خاتمی اذعان داشتند.

*عدد ۱۶۰ نفری که به عنوان لیست امید وارد مجلس شدند واقعی نبود

تشکیل کمیته حصر در فراکسیون امید

* یکی از بااهمیت ترین تغییرات، آرامش کلی است که بر مجلس حاکم شده است و این آرامش از تریبون علنی مجلس به جامعه انتقال یافته می شود. رویکرد کلی مجلس دهم تعامل مثبت با دنیاست. همچنین مجلس دهم به وضوح نشان داد که رویکردهای اصلاح طلبانه دارد و مجموع مجلس معتدل تر شده، ادبیات گفتاری آن عوض کردن کرده و حتی کسانی که در لیست امید بودند و بعد فراکسیون مستقلین را تشکیل دادند در ایجاد چنین فضایی نقش مثبتی دارند.

* فراکسیون امید پیگیری های غیررسانه ای در این زمینه داشته ولی با توجه به انتقادات بعضی اعضا نسبت به کندی روند کار قرار شد این فعالیت ها به شکل رسانه ای تر دنبال شود. من به شخصه از آقای دکتر عارف انتظارم این بود که جهت پیگیری جدی مطالبه برطرف حصر محور قرار بگیرد و گلایه ام را به ایشان هم انتقال یافته کردم.

*کمیته ای جهت پیگیری مطالبه برطرف حصر در فراکسیون امید تشکیل شد. همین صحبت ها منجر به این شد که کارگروه خاصی جهت پیگیری مطالبه برطرف حصر به دستور دکتر عارف و با محوریت ایشان تشکیل شود که امیدواریم کارها صورت گرفته در این کارگروه به نتیجه برسد؛ به خاص اینکه محصورین در شرایط جسمانی خوبی قرار ندارند. من در صحن علنی هم مطرح کردم که اگر خدای ناکرده اتفاقی مشابه آنچه جهت آیت الله هاشمی پیش آمد جهت این افراد هم پیش بیاید در ارزش نظام نیست و به نظرم الان بزرگان اصولگرا باید بیش از اصلاح طلبان به دنبال این عنوان باشند.

واژه های کلیدی: سیاسی | انتخابات | اصلاح طلب | اصلاح طلبان | انتخابات ریاست جمهوری | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog