کامل ساختمان مناطق محروم تخریب ساختمان

کامل: ساختمان مناطق محروم تخریب ساختمان چهارمصدوم اعطای تسهیلات مناطق محروم مقاوم سازی

گت بلاگز اصفهان برگزاری نخستین گردهمایی تامین برق معادن و صنایع معدنی در فولاد مبارکه

نخستین گردهمایی کارگروه تامین برق معادن و صنایع معدنی با حضور مدیران و کارشناسان شرکت های زیر مجموعه ایمیدرو در شرکت فولاد مبارکه اصفهان برگزار شد.

برگزاری نخستین گردهمایی تامین برق معادن و صنایع معدنی در فولاد مبارکه

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،جواد نیلی مدیر ارشد خدمات فنی و پشتیبانی فولاد مبارکه در این همایش گفت: صنعت برق کشور مشابه سایر صنایع در سال های اخیر در فرایند شخصی سازی دچار تغییرات اساسی شد که مهمترین آن واگذاری زیاد نیروگاههای تأمین کننده برق کشور و شرکت های توزیع برق به بخش شخصی بود.

وی افزود: این امر موجب شد شرکت های توزیع برق از بازار رقابتی عرضه نیروگاه ها، برق مصرفی مشترکان خود را خریداری کنند که در این میان در طی این سال ها جهت مشترکان صنعتی مانند شرکت فولاد مبارکه دو روش سنتی خرید برق از برق منطقه ای یا احداث نیروگاه وجود داشت و امکان حضور در بازار رقابتی وجود نداشت.
نیلی گفت: با پیشنهاد وزیر نیرو مبنی بر نحوه تأمین برق مشترکان بالای 5 مگاوات به هیات وزیران و تصویب آن مقرر شد وزارت نیرو شرایط را جهت مشترکانی که قدرت قراردادی آنها بالای 5 مگاوات هست، فراهم کند تا تمام یا بخشی از انرژی برق موردنیاز خود را از روش هایی همچون نیروگاه های اختصاصی مشترک، قراردادهای دوجانبه با نیروگاه های شخصی و یا بورس انرژی تأمین کنند.
مدیر ارشد خدمات فنی و پشتیبانی فولاد مبارکه تصریح کرد: طبق این مصوبه متقاضیان تازه با قدرت درخواستی بالای 5 مگاوات، تنها از این روش ها امکان تأمین برق خود را دارند و روش سنتی خرید از برق منطقه ای جهت آنها امکان پذیر نخواهد بود.
وی گفت: بدهید منظور و با توجه به اینکه شرکت فولاد مبارکه یکی از بزرگترین مشترکان وزارت نیرو با قراردادی بالغ بر یک هزار مگاوات قدرت موردنیاز با برق منطقه ای اصفهان است و همچنین به عنوان صنعت پیشتاز در تمام عرصه ها، در عنوان ورود به بازار رقابتی برق نیز همواره پیشگام بود، توانست در سال 1394 نخستین قرارداد خرید برق از بخش شخصی را با ظرفیت 200 مگاوات را به نام خود رقم زند.
نیلی با بیان اینکه تجربه موفق شرکت فولاد مبارکه در ورود به بازار برق موجب شد شرکت های دیگر از جمله معادن و صنایع معدنی زیرمجموعه ایمیدرو هم از این تجربه استفاده کند، افزود: بدهید منظور نخستین گردهمایی کارگروه تأمین برق معادن و صنایع معدنی در محل شرکت فولاد مبارکه با حضور مدیران و کارشناسان شرکت های زیرمجموعه ایمیدرو برگزار شد.
مدیر ارشد خدمات فنی و پشتیبانی در آخر به سئوالات شرکت کنندگان پاسخ داد و در مورد ابهامات و نگرانی آنها از حضور در بازار برق و انعقاد قرارداد دوجانبه توضیحاتی ارائه کرد و آمادگی فولاد مبارکه را در ارائه تجربیات خود جهت شرکت کنندگان جهت ورود به بازار برق اعلام کرد.
عباس رنجبر مدیر زیرساخت شرکت ایمیدرو نیز در این همایش نشانه از تشکیل این کارگروه را آشنایی شرکت کنندگان با ظرفیت های نیروگاهی موجود در زیرمجموعه ایمیدرو و میزان مصرف برق این شرکت ها دانست.

مهدی تولائیان معاون خرید شرکت فولاد مبارکه هم در این گردهمایی به معرفی شرکت فولاد مبارکه و نقش آن در کشور و منطقه اشاره کرد.

عبارات مهم : بازار

عبدالرسول احمدی مدیر توزیع برق فولاد مبارکه، نیز در ادامه به تشریح اوضاع برق، میزان مصرف و نحوه تأمین برق مورد نیاز این کارخانه پرداخت و گفت: فولاد مبارکه با انعقاد قراردادهای دوجانبه با نیروگاه های خصوصی، علاوه بر کم کردن هزینه برق شرکت، باعث تقویت نیروگاه های بخش شخصی شده است است.
ایجاد شرایط عرضه و خرید در بین تولیدکنندگان و مصرف کنندگان شرکت های زیر مجموعه ایمیدرو از موارد مهم دیگری که در این همایش مطرح شد، که می تواند جهت طرفین مقرون به صرفه باشد.
همچنین تولیدکنندگان برق از ایمیدرو درخواست کردند با توجه به اینکه تعرفه نیروگاهی به مراتب کمتر از تعرفه صنعتی هست، از طریق مشورت با وزارت نیرو و شرکت ملی گاز، تعرفه سوخت گاز مصرفی جهت تولید برق به جای صنعتی، تعرفه نیروگاهی لحاظ شود.
انتهای پیام/م

واژه های کلیدی: بازار | نیروگاه | نیروگاه | اصفهان | برگزاری نخستین گردهمایی | تامین برق معادن و صنایع معدنی | در فولاد مبارکه |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog