کامل ساختمان مناطق محروم تخریب ساختمان

کامل: ساختمان مناطق محروم تخریب ساختمان چهارمصدوم اعطای تسهیلات مناطق محروم مقاوم سازی

گت بلاگز افغانستان دیدار «تاریخی» سفیرهند درکابل با حکمتیار

پایگاه اطلاع رسانی سکرول به قلم بهادراکمار، دیدار وهورا مانپرید سفیر دهلی درکابل با حکمتیار را یک دیدار «به یادماندنی» و تاریخی خوانده و گفته است که حکمتیار

دیدار «تاریخی» سفیرهند درکابل با حکمتیار

به گزارش خبرنگار حوزه افغانستان گروه تحریریه سایت جوان، پایگاه اطلاع رسانی سکرول به قلم بهادراکمار، دیدار وهورا مانپرید سفیر دهلی درکابل با حکمتیار را یک دیدار «به یادماندنی» و تاریخی خوانده و گفته است که حکمتیار اکنون سکوی مهم مسابقه بین هند و پاکستان هست.

عبارات مهم : مسابقه
منبع هندی مشخص می گوید که فکر مهم ملاقات سفیر هند با حکمتیار مستقیم از دفتر صدراعظم نارندرا مودی بیرون شده است بود.

این ناظر هندی با صراحت نوشته است که جهت «بازگشت دوباره حکمتیار» ده ها سال سرمایه گزاری شده است و او به بزرگ ترین قدرت در افغانستان مبدل خواهد شد. ولی از منابعی که چنین سرمایه گزاری را انجام داده اند، نامی نبرده است.

نویسنده هندی گفته است که دیدار سفیر هند با حکمتیار اسباب شگفتی آی اس آی نشده است لیکن آی اس آی همه روزه از تمامی فعالیت های حکمتیار به طور منظم مطلع است و آن را زیر نظر دارد.

وی وقت برگشت حکمتیار به کابل را به علت ضعف سیاسی حکومت «وحدت ملی»، عوض کردن وضع امنیتی به نفع طالبان، نتیجه گیری امریکا در مورد برنده نشدن درجنگ و نیاز به یک صورت ای قدرت مند درافغانستان، بسیار با اهمیت خوانده است.

دیدار «تاریخی» سفیرهند درکابل با حکمتیار

منبع هندی تصریح کرده که حکمتیار آمده است تا پشتون ها را با طالبان متحد کند و او درانتخابات ریاست جمهوری پیش رو، جهت رسیدن به قدرت چانس بزرگی را دراختیار دارد. بحث مهم این است که حکمتیار نقطه مهم مسابقه بین هند و پاکستان هست.

این منبع به شرح و عنوان مهم دیدار سفیر با حکمتیار چیزی بروز نداده است ولی شکی وجود ندارد که دیدار سفیر هندی اجندای بسیار سری و مهم داشته است که چنین دیدار تاریخی خوانده شده است است.

حتی نویسنده نوشته است که دیدار با حکمتیار تأثیری مثبت بر پرونده جنجالی کلبوش جاداف جاسوس بلند پایه شرکت اطلاعاتی هند دارد که به گفته هندی ها از بلوچستان ربوده شده است و در قید آی اس آی قرار دارد.

انتهای پیام/

پایگاه اطلاع رسانی سکرول به قلم بهادراکمار، دیدار وهورا مانپرید سفیر دهلی درکابل با حکمتیار را یک دیدار «به یادماندنی» و تاریخی خوانده و گفته است که حکمتیار

برای اطلاع از آخرین اخبار افغانستان به کانال تلگرامی ما بپیوندید

واژه های کلیدی: مسابقه | نویسنده | پاکستان | افغانستان | افغانستان | سرمایه گزاری | دیدار سفیر هند با گلبدین حکمتیار | سفیر دهلی در کابل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog