کامل ساختمان مناطق محروم تخریب ساختمان

کامل: ساختمان مناطق محروم تخریب ساختمان چهارمصدوم اعطای تسهیلات مناطق محروم مقاوم سازی

گت بلاگز افغانستان آمریکا هیچ وقت در جنگ افغانستان پیروز نمی‌شود / واشنگتن پست

واشنگتن پست نوشت: در حال حاضر طالبان بر مناطق بیشتری نسبت به سال ۲۰۰۱ حکمرانی می‌کند و قطعا اعزام ۵ هزار سرباز آمریکایی نمی‌تواند طالبان را شکست دهد.

آمریکا هیچ وقت در جنگ افغانستان پیروز نمی‌شود / واشنگتن پست

به گزارش خبرنگار حوزه افغانستان گروه تحریریه سایت جوان، واشنگتن پست در گزارشی نوشت: ترامپ هنوز تصمیمی جهت امضای درخواست زیاد کردن نیروهای نظامی در افغانستان که از سوی فرماندهان آمریکا مطرح می شود، نگرفته هست.

در این گزارش آمده است: بهتر است ترامپ جایگزین زیاد کردن نیروها در افغانستان این نصحیت ژنرال «جرج اکن» در سال 1966 در مورد جنگ ویتنام را که گفته بود آمریکا در جنگ ویتنام باید اعلام پیروزی کند و سپس فوری از این جنگ خارج شود را در مورد افغانستان نیز اعمال کند.

نیکلسون اعلام کرده که جهت شکست بن بست جنگ در افغانستان نیازمند اعزام بیش از 5 هزار سرباز تازه هست. در حال حاضر طالبان بر مناطق بیشتری نسبت به سال 2001 حکمرانی می کند و قطعاً اعزام 5 هزار سرباز نمی تواند طالبان را شکست دهد.

آمریکا جهت از بین بردن القاعده در سال 2001 وارد افغانستان شد. در حال حاضر بن لادن کشته شده است و القاعده از بین رفته و تنها نتیجه ادامه جنگ کشته شدن و آوارگی مردم افغانستان است.

آمریکا هیچ وقت در جنگ افغانستان پیروز نمی‌شود / واشنگتن پست

جنگ در افغانستان تاکنون بیش از یک تریلیون دلار هزینه داشته و در سال 2017 نیز 50 میلیون دلار در این کشور هزینه شده است است.

این روزنامه آمریکایی نوشت: آمریکا در حال حاضر دیگر بدنبال شکست دشمن در افغانستان نیست بلکه پروژه ملت سازی را دنبال می کند. افغانستان کشور محاط در خشکی و با آّب و هوای نامطبوع هست. صنعت مهم این کشور تولید تریاک است که تقریبا 80 درصد تریاک دنیا را تامین می کند.

ارتش آمریکا استراتژی مشخصی جهت پیروزی ندارد و فقط به دنبال شکست نخوردن هست. بهتر است ترامپ سربازان را به منزل بازگرداند و پول را در آمریکا هزینه کند.

انتهای پیام/

واشنگتن پست نوشت: در حال حاضر طالبان بر مناطق بیشتری نسبت به سال ۲۰۰۱ حکمرانی می‌کند و قطعا اعزام ۵ هزار سرباز آمریکایی نمی‌تواند طالبان را شکست دهد.

برای اطلاع از آخرین اخبار افغانستان به کانال تلگرامی ما بپیوندید

عبارات مهم : سرباز

واژه های کلیدی: سرباز | آمریکا | پیروزی | سربازان | آمریکایی | افغانستان | واشنگتن پست | واشنگتن پست

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog