کامل ساختمان مناطق محروم تخریب ساختمان

کامل: ساختمان مناطق محروم تخریب ساختمان چهارمصدوم اعطای تسهیلات مناطق محروم مقاوم سازی

گت بلاگز اقتصادی ادواتی که به جای حل مشکل،مسئله ساز می شوند ، تجهیزات ایکس ری وارداتی به ما قالب شده است است ؟!

چالش های مبارزه با قاچاق کالا تمامی ندارد،اگر تا چندی پیش فقدان تجهیزات،نارسایی این بخش بود،اکنون کیفیت پایین بعضی تجهیزات ایکس ری وارداتی به معضلی نوظهور ت

ادواتی که به جای حل مشکل،مسئله ساز می شوند ، تجهیزات ایکس ری وارداتی به ما قالب شده است است ؟!

به گزارش خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان،اگر تا چندی پیش،فقدان تجهیزات رصد کالاهای قاچاق موسوم به ایکس ری به عمده ترین چالش در حوزه مقابله با قاچاق کالا بدل شده است بود،اما بر اساس گزارشات واصله با وجود واردات تجهیزات مذکور،کیفیت پایین بعضی از ادوات اشاره شده است و عدم توانایی در شناسایی اقلام قاچاق به مسئله تازه و نوظهوری مبدل شده است که موید نظارت ضعیف کیفی در گزینش تجهیزات و فرآیند واردات است.
در بررسی و تبیین کاستی ها و دشواری های مبارزه با قاچاق کالا،کمبود نیرو و عدم امکان رصد جزء به جزء اقلام و محصولاتی که بار کانتینر ها و کامیون ها می شوند،از پرسشها عدیده ای است که به تبع حصول توفیق در این عرصه (مبارزه و مقابله با قاچاق کالا) را سخت و سخت می نماید.

عبارات مهم : تجهیزات

طبیعتا در چنین شرایطی،تجهیز مبادی ورودی به ادوات پیشرفته،راهکاری منطقی و اصولی است که با اتکای به آن می توان،نظارت هر چه دقیق تری را بر این حوزه حاکم کرد.
مدت هاست از سوی کارشناسان،نسبت به واردات چنین اقلامی تاکید می شود ولی ظاهرا با وجود اقدام به خرید تجهیزات مذکور،کیفیت پایینِ بعضی از این محصولات به مسئله ای تازه تبدیل شده است است.
چندی پیش،گزارشات انتشار یافته در بعضی رسانه ها،حاکی از این عنوان بود که 5 کانتینر تجهیزات رایانه ای از سالن ایکس ری گمرکِ بوشهر،تاییدیه تطابق اخذ کرده و به تعبیری از این خوان،بدون دردسر خاصی عبور کرده است.
بر اساس بیانات مسئولان ذیربط(سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز)محموله مذکور،با اظهار نامه خلافِ واقع وارد کشور شده است و بعد از شناسایی این محموله با همکاری گمرک و توقیف 5 کانتینر از محموله اشاره شده است ماموران خدوم وزارت اطلاعات،موفق به کشف و ضبط مقادیر عظیمی از مینی رایانه ها و دوربین های تصویربرداری سینمایی شده است اند که ارزش هر یک از آنها بیش از 80 میلیون تومان برآورد می شود.
کشف سِروِرهای بسیار قدرتمند که ارزش هر کدام از آنها بیش از 10 میلیارد تومان تخمین زده می شود،بخش دیگری از کشفیاتی است که با دقت نظر ماموران ذیربط،شناسایی شده است است.

احتمال هک شدن تجهیزات ایکس ری وارداتی دور از ذهن نخواهد بود
صادق نجابت پیشه از کارشناسان حوزه صنایع پیشرفته موسوم به های تک در گفت و گو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت، با اشاره به لزوم باور نمودن توانمندی های بومی و داخلی کشور،اظهار داشت: سوابق و تجارب علمی سالهای گذشته و توفیقات حاصل شده است به وسیله دانشمندان و تکنسین های جوان کشور،این واقعیت را به اثبات رسانده که در صورت حمایت مجدانه و پشتیبانی هدفمند و اصولی از فعالان این عرصه،می توان به موفقیت های چشمگیری نائل شد.
وی افزود:به تعبیر مقام معظم رهبری،در شرایطی که دانشمندان ایرانی به توان غنی سازی اورانیوم تا ضریب 20 درصد نائل می شوند،امکان دستیابی به توفیقات بیشتر،غیر ممکن نمی باشد.(نقل به مضمون)
نجابت پیشه عنوان کرد:تردیدی وجود ندارد که قاچاق کالا در شرایط فعلی،جدی ترین و عمیق ترین معضل و چالش اقتصادی کشور به شمار می رود و قطعا جهت دستیابی به رشد و توسعه اقتصادی فزاینده باید نسبت به مهار و کنترل این عارضه،تدابیر و تمهیدات مقتضی اتخاذ شود.
کارشناس عرصه صنایع پیشرفته گفت:یکی از مولفه های حائز اهمیت در تحقق این امر به تجهیز مبادی ورودی کشور به دستگاه های پیشرفته معطوف می شود که باید نسبت به حصول آن کارها مورد نیاز عملیاتی شود.
وی افزود:ظاهرا چندی پیش،این مهم محقق شده است ولی بنابر گزارشات انتشار یافته در بعضی رسانه ها،برخی اقلام وارداتی از کیفیت مورد نیاز برخوردار نیستند.
نجابت پیشه گفت:کارکرد دستگاه ها و تجهیزات اینچنینی، بصورتی است که اقلام و محصولات غیر مجاز بصورت داده های اطلاعاتی در آن ثبت می شود و به تبع در فرآیند رصد و در صورت مواجهه با چنین محصولاتی،امر شناسایی و کشف ادوات و محصولات غیر مجاز انجام می پذیرد.
وی افزود:با عنایت به وارداتی بودن این تجهیزات،امکان هکِ آن دور از انتظار نخواهد بود و این عنوان از نواقص و تهدیداتی است که باید توجه مورد نیاز نسبت به آن لحاظ شود.
کارشناس و فعال حوزه صنایع پیشرفته گفت:البته در حال حاضر با قطعیت نمی توان در خصوص علت عدم شناسایی اقلام مذکور به وسیله دستگاه ها و تجهیزات ایکس ری وارداتی اعلام نظر کرد و قطعا چنین امری،مستلزم تحقیقات و بررسی های هر چه زیاد است،لذا با عنایت به حساسیت موضوع،نمی توان این فرضیه جدی را نادیده گرفت و به هر ترتیب،تهدید مذکور بصورت بالقوه وجود دارد.
چالش درز اطلاعاتی تجهیزات وارداتی

مریم صفرزاده،کارشناس تجهیزات سخت افزاری رایانه،در گفت و گو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت، با اشاره به لزوم به روز شدن دوره ایِ تجهیزات ایکس ری وارداتی به وسیله کشورهای سازنده، عنوان کرد:به واقع،در صورت عدم تحقق این امر،عملا کارآیی تجهیزات و اقلام مذکور،دقیق و مطلوب نخواهد بود.
وی افزود:به هر ترتیب،داده های ثبت شده است در تجهیزات ایکس ری وارداتی می تواند در قالب اطلاعات حساس و مهم به شمار رود که با دسترسی مجدد کشورهای سازنده به اطلاعات اشاره شده،درز و نشت این داده ها، تهدیدی است که باید مورد توجه قرار گیرد.
صفرزاده گفت:با چنین اوصافی،باید با اتکای به توانمندی های بومی و داخلی،نسبت به تهیه،تولید و ساخت اقلام مذکور،تلاش هر چه بیشتری لحاظ شود.
این کارشناس تجهیزات سخت افزاری عنوان کرد:آنچنان که مقابله و مبارزه با قاچاق کالا،از پیش نیازهای اقتصاد مقاومتی به شمار می رود،تکیه بر توانمندی های بومی و داخلی جهت تامین نیازهای داخلی نیز عنصر حائز اهمیتی است که می تواند در تولید تجهیزات ایکس ری مد نظر قرار گیرد.
وی افزود:امید آن می رود با اتخاذ تدابیر مقتضی،گام های جدی و ارزنده ای در این خصوص برداشته شود که قطعا با حصول این امر،علاوه بر ارتقای ضریب ایمنی این تجهیزات،شاهد صرفه جویی ارزی هر چه بیشتری در کشور خواهیم بود.
صفرزاده در خاتمه یادآور شد:شعار ما می توانیم،نه یک رویا و ادعای کذب بلکه واقعیتی ملموس و دست یافتنی است که توان و استعداد ایرانی در برهه ها و عرصه های مختلف،آن را به اثبات رسانده و قطعا با باور این شعار،قادر خواهیم بود نه تنها در تامین نیاز داخلی،بلکه در صادرات تجیهزات ایکس ری به کشورهای منطقه نیز به توفیقات مورد نیاز نائل شویم.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: تجهیزات | وارداتی | قاچاق کالا | اقلام وارداتی | مبارزه با قاچاق | قاچاق کالا | تجهیزات ایکس ری | واردات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog