کامل ساختمان مناطق محروم تخریب ساختمان

کامل: ساختمان مناطق محروم تخریب ساختمان چهارمصدوم اعطای تسهیلات مناطق محروم مقاوم سازی

گت بلاگز همدان تولید بیش از 80 درصد از محصولات مورد نیاز صنعت برق

مدیر عامل نیروگاه شهید مفتح همدان از خودکفایی 85 درصدی در تولید محصولات مورد نیاز صنعت برق خبرداد.

تولید بیش از 80 درصد از محصولات مورد نیاز صنعت برق

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛ امیر نریمانی در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه در صادرات خدمات فنی ومهندسی,صنعت برق مقام اول را دارد افزود:پارسال تولید نیروگاه 5 مگاوات ساعت بود که این میزان به 10 میلیون متر مکعب اب نیاز دارد.

وی با بیان اینکه در اواسط سال اینده برج خشک واحد شماره 2 نیروگاه مفتح وارد مدار خواهد شد ادامه داد: با وارد مدار شدن برج خشک 2/5میلیون متر مکعب اب صرفه هوا شد و 5 میلیون متر مکعب پساب به جای اب در نیروگاه استفاده شده است است.

مدیر عامل نیروگاه شهید مفتح بابیان اینکه برج خشک واحد یک,سیستم خنک کننده ترکیبی است و در مواقع مورد نیاز به کمک سیستم خنک کننده می اید خاطر نشان کرد: مصرف اب این برج ترکیبی 15 درصد است و این عنوان صرفه جویی 85 درصد را ایجاد می کند.

تولید بیش از 80 درصد از محصولات مورد نیاز صنعت برق

وی اظهار داشت:دهه فجر پارسال برج خشک شماره 3 کلنگ زنی شدو هم اکنون عملیات گمانه زنی و زمین شناسی در حال انجام است و آینده نگری می شود در اواسط سال اینده برج خشک واحد شماره 2 نیروگاه وارد مدار شود.

نریمانی با اشاره به اینکه آینده نگری میشود در 4 سال اینده چهار واحد نیروگاه شهید مفتح به برج خشک تبدیل شود بیان کرد:در این صورت می توان مازاد ابی که ذخیره می شود را در بخش های دیگر صنعت استان به کار برد و این عنوان تحول بزرگی در صنعت کشاورزی استان ایجاد میکند.

این مقام مسئول ابرازکرد:در نظر داریم امسال تولید اب مقطر را ازاب پساب تهیه کنیم و در حال حاضر اب مقطر از چاه های اب برداشت می شود و آینده نگری می شود دراین باره تا آخر امسال از این وابستگی رها شویم.

مدیر عامل نیروگاه شهید مفتح با اشاره به اینکه نیروگاه مفتح با انجام پروژه ها توانسته توان با لقوه خود در مسئله اب و صرفه جویی اب را بالفعل کند اضافه کرد:انتقال,تصفیه واستفاده از پساب به جای اب های زیر زمینی و همچنین ایجاد برج خشک به جای تر موجب شد مصرف اب کم کردن یابد.

مدیر عامل نیروگاه شهید مفتح همدان از خودکفایی 85 درصدی در تولید محصولات مورد نیاز صنعت برق خبرداد.

نریمانی گفت:تا آخرهای پارسال نیروگاه مازوت سوز شد ولی هم اکنون 100 درصد سوخت نیروگاه مفتح گاز است وجمع مصرف مازوت در سال 95 معادل 30 درصد سوخت نیروگاه بوده و 70 درصد را گاز تشکیل داده است.

وی اظهار داشت:کل چاه های نیروگاه مفتح همدان در اغاز تاسیس 20 حلقه بود و قرار است 15 حلقه چاه نیروگاه پلمب شده است و 5 حلقه در مدار باشد که تاکنون 8 حلقه چاه نیروگاه مفتح پلمب شده است است.

نریمانی با بیان اینکه مصرف برق همدان در وقت پیک 700 مگاوات است گفت:از سال 94 به بعد پنج سال,سال سخت برقی نامگذاری شده است و اگر سال 94 تولید برق نیروگاه نبود با خاموشی مواجه می شدیم.

وی ادامه داد:با کارها انجام شده است در کشور خاموشی به حداقل رسیده و باید گفت امسال را سال سخت آینده نگری کرده ایم .

انتهای خبر/ ج

واژه های کلیدی: نیروگاه | برق | خودکفایی | اصحاب رسانه | نیروگاه شهید مفتح همدان | آب |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog